Náš tým

...

1. Lucie Filišteinová

President klubu

    Trenér

Kynologii se věnuje bezmála10 let..:-) lovecká ,sportovní kynologie..poslední 4 roky socializace,základní poslušnost,komunikace pes-člověk a základy sportovní kynologie pro psy i bez pp, zvládání problémových psů,potlačování agresivity,příprava psů na výstavy,rady a typy o úpravě exteriéru+výživa,vitaminy apod.,správná výživa psů a výživa psů v zátěži..

Splněný sen,aneb jak jsem ke psu přišla :-)

Kynologii se věnuji od mala. Milovala jsem, miluji a milovat budu psy všech ras,voříšky,prostě všechny:-)  Můj první pes byla fena dlouhosrstého jezevčíka, kterou jsem dostala k Ježíšku v 6 letech. To Vám byla teprve škola, špageta jedna mrňavá :-) jmenovla se Lesana a byl to prostě správný a ten pravý  uřvaný jezevčík .  Druhý a osudový pes se pro mne narodil v CHS Malá Domáň : REX . Černý pejsek labradorského retrievera.

Byl to správné labradoří sametové štěňátko. Můj miláček mazlíček a na dlouhá léta ten nejlepší parťák na světě:-) cvičili jsme spolu loveckou i spotrovní kynologii, WT, kdy ve všech případech byl velmi úspěšný. Samozřejmě nesmíme opomenout i výstavy ..  Rexík byl a stále je u mě číslo jedna! Prošel si semnou konec základní školy,celou střední a další vstupy do života. Všude jsme byli spolu,jezdili spolu autobusem, vlakem na zkoušky ....  do školy, kde věrně ležel u lavice :-)  

Je pravda,že byl a je svéhlavý,ale tím byl pro mě vyjímečný.

Byl velmi ctižádostivý a paličatý, ostattně jako já ... a společně s naším zatvrzením jsme dosahovali výborných výsledků!:-) Začala jsem se kynologii věnovat velice intenzivně!Poslouchala rady zkušených světových trenérů a rozhodčích a učila se od nich!

Později jsem si založila svou psí školku. Nejprve jen pro začátečníky a retrievery,ale postupem času a nástupem zkušeností se na mě začali obracet i lidé s jinými plemeny,kdy jsme spolu řešily problémy socializace,základní výchovy,převýchovu dospělých jedinců,problémy s agresivitou, psy z útulků se sociálními deprivacemi apod.,pomalu a jistě se mi plnil můj dětský sen a dělala jsem pro to vše!

Dalším pejskem byla fenka APBT Rachel Immortal Kennel,kterou chtěl tehdejší přítel a nynější manžel a otec mé malé dcery Kristýnky.Mohu říct,že to byla i pro mě škola.Porozumět tomuto typu psů,proniknout do jejich myšlení a snažit se spolu pracovat bez fyzického nátlaku.Ale podařilo se to.

 Po nějaké době následovalo stěhování do domečku a já objevila kouzlo Argentinské dogy a to tak,že jsme jednoho večera sledovali nějakou americkou komedii,kde byly dvě argentiny,ale měli na zádech namalované skvrny(ve filmu vystupovali jako vzácná rasa,jediní dva exempláři na světě:-) ) a manžel se na mě obrátil s dotazem co je to za plemeno a já nato,že to vypadá jako Argentinská doga,ale co ty skvrny?? A tak jsem sedla k počítači a hledala :-) a narazila jsem na chovatelskou stanici Collins Molosse(Tábor),která měla v té době štěňátka a vykoukla na mě úvodní fotka,kde seděla fenečka s černým flekem přes oko. Co dál povídat??-snad jen, že to byla láska na první pohled a nastalo přemlouvání a chystání se na miminko:-) v té době jsme měli půl roční Kristýnku a za dva měsíce byla doma Ája - Auriga de Collinse Molosse. :-) Další naprosto úchvatný pes s osobností. Vůbec dogy a jejich chování je kapitola sama pro sebe.Ale Ája,jak jsme jí podomácněli jméno byla úchvatná povaha již od mala. Šikovná, učenlivá, krásná. Jezdily jsme hodně po výstavách,kde sklízela jeden úspěch za druhým. Auriga má vyjímečnou povahu. Je klidná,milá,miluje lidi,mazlení a hlavně zbožňuje děti:-) a tak se není čemu divit,že jsem využila její potenciál a lásku k lidem a spolu  se věnujeme canisterapii:-) Ája má samozřejmě složené zkoušky z canisterapie. Auriga má obrovskou vášeň v coursingu, kterému se s ní také věnujeme. Miluje pohyb nade vše a s tím souvisí i dogtrekking, ketrému jsme přišly na chuť. :-) i když je pravdou, že když se dotoho pořádně opře, jsem ráda, že je ovladatelná. :-)

Po nějaké době mé oko slétlo zpět k retrieverům ( srdeční záležitost )  a chovatelské stanici Flat coated retrieverů Černá perla (České Budějovice) a za nedlouho byla doma malá Ariel od Černé perly , s kterou se hlavně věnujeme WT, pak také částečně, když zbývá čas agility,dogtrekking, výstavy , ale jelikož je to šikovná flatí holka, tak vše zvládá na jedničku. 

 

Takže máme doma takzvaně od každého něco. :-) a věnujeme se všemu co naše chlupáče baví :-)

Se spolužačkou Sandrou ze SOŠ veterinární jsme založili občanské sdružení na podporu chovů psů v ČR.Dlouho jsme se rozmýšlely jakým způsobem formovat naše zájmy a práci se psy. Tížila a stále nás tíží situace v České republice co se týká chovů psů:-( ať už se jedná o chov papírových psů či množení psů bez PP a kříženců bez jakýhkoli pravidel,kontrol,zájmem veřejnosti o tato zvířata!- i když dnes i se změnou veterinárního zákona je situace čím dál lepší. Nevědomost 60% chovatelů psů o zdravotním stavu svého psa a to nemluvíme o dědičných chorobách,rtg..atd. mě asi nikdy nepřestane udivovat ....

Lidé často ani neví na co psa očkují, jaké příznaky by měl mít, pokud by byl nemocný, jak ho správně krmit. Stále je u nás v mysli lidí zavštípen mýtus,že kastrací uděláte ze psa mrzáka,ale opak je pravdou. A to nemluva o správné výživě ....

Snažíme se o to,abychom pomohli zlepšit stav chovů psů v České Republice.O to že psi s PP mají svou významnou roly a že množit psy by měli právě jen chovatelské stanice a lidé, kteří ví co dělají a jsou schopni nalézt štěňátkům nový, seriozní domov. Informovat lidi o tom, že pokud nemají chovatelské ambice, ať si štěňátko či odrostlejšího pejska podle svých představ adoptují z některého z útulků či organizací pro pomoc zvířatům a nepodporují lidi, kteří chovají bez jakékoliv kontroly zdravotního stavu, dědičných chorob...jen za účelem získání zisku týrají svá zvířata. Informovat o tom,že pokud si pořídí pejska bez PP určitého plemene po rodičích např. s PP nebo i bez PP je třeba si položit tu nejzákladnější otázku : PROČ JE TO TAK? Průkaz původu slouží psu nejen k tomu, aby se mohl honosit rodokmenem, ale jako průkaz o tom, kdo byli jeho rodiče, jaký byl jejich základní zdravotní stav, jeho identifikační údaje a moho dalších informací ... Při koupi psa bez PP, nemáte žádnou záruku v tom,že vám z toho vyroste opravdu to plemeno,které chcete a hlavně,že budete mít zdravého pejska. Neznáte podmínky za kterých zvíře a proč přišlo na Svět .. Lidé kteří se uchýlí k tomu,přestože jejich jedinci s PP neprošli kritérii na uchovnění, že je nakryjí, jsou nezodpovědní a sobecčtí!!

 Proto vznikl tento klub a všechna má snažení, jak pevně doufám, padnou na úrodnou půdu, alespoň malinko. :-)

Snažím se všem pejskům v našem klubu a samozřejmě i nově příchozím poradit se vším co je trápí a hledat řešení, které se nám vždy povedlo najít. Pořádáme různé soutěže, výstavy, závody, soustředění. Výtěžky většinou věnujeme nějaké neziskové organizaci pro opuštěná zvířata, jako např. Toulavé Tlapky. Takže i psy bez PP,kříženci a podobní si najdou své uplatnění, bez toho, aby museli být registrovaní pod kynologickými organizacemi apod. a snad se jim a pesjkům, kteří stále čekají v útulku, v budoucnu  s naší pomocí a pomocí všech, kterým tato problematika není cizí a lhostejná, blízká na lepší časy...

 

Tak to bylo tak ve stručnosti něco málo k seznámení s mou maličkostí :-) a poděkování všem,kteří mi pomáhali na cestě ke splnění mého dětského snu... :-)
Tak už jen dodám:
Čas od času mi lidé říkají: "halooo, je to JEN PES", nebo "je to hodně peněz JEN za PSA". Nechápou ujeté kilometry, strávený čas, výdaje vynaložené na "JEN PSA". Některé z mých nejpyšnejších okamžiků patřily "JEN PSŮM". Kolikrát byla moje jediná společnost "JEN PES", ale ani jednou jsem se necítila bezvýznamná. Některé z mých nejsmutnějších okamžiků přinesl "JEN PES" a v té době tmy a smutku, jemný dotyk "JEN PSA" mě uklidnil a dal mi důvod zdolat tento den. Pokud si i ty myslíš, že je to "JEN PES", pak budeš pravděpodobně rozumět i frázím "JEN PŘÍTEL", "JEN VÝCHOD SLUNCE" nebo "JEN SLIB". "JEN PES" přináší do mého života skutečnou podstatu přátelství, důvěry a čisté nespoutané radosti. "JEN PES" přináší soucit a trpělivost, které mě dělají lepším člověkem. Proto kvůli "JEN PSŮM" budu spíše vstávat, dlouho se procházet a toužebně hledět do budoucnosti. Pro mě a lidi, jako jsem já, to není "JEN PES", ale ztělesnění nadějí a snů o budoucnosti, něžných vzpomínek na minulost, a čisté radosti okamžiku. "JEN PES" odhaluje to, co je dobré ve mně a odhání moje špatné myšlenky a starosti dne. Doufám, že jednoho dne lidé pochopí, že to není "JEN PES", ale to, co mi dává lidskost a nedovolí mi být "JEN ČLOVĚK". Tak když příště uslyšíš frázi "JEN PES", jen se usměj, protože oni prostě "JEN nechápou"..


 

 

Mými parťáky jsou :

 

  Rex z Malé Dománě

  Labrador retriever

     * 21.5.2000

26.10.2002KV KCHLS VN1

20.6.2003 OVVR 1.cena

30.8.2003 Zimní soutěž ve WT Velmi dobrý

Working test's

Třídy:

 15.4.2006   M - velmi dobrý

18.11.2006  M - vítěz třídy Dummy Trial 

  Auriga de Collins Molosse

       Dogo argentino

        * 31.12.2009

BAER TEST +/+

RTG DKK 0/0 (HDA)

RTG DLK 0/0 (ED0)

20.6.2010 MVP Brno třída šteňat - Velmi Nadějný 1

29.8.2010 MVP Mladá Boleslav třída dorostu - Velmi Nadějný 1

11.9.2010 Speciální výstava Molosse Club ČR Nezamyslice třída dorostu - Velmi nadějný 2

10.10.2010 MVP České Budějovice třída mladý - Výborný 1, CAJC

5.2.2011 Duo CACIB Brno třída mladý - Výborný 1, CAJC, Junior BOB

6.2.2011 Duo CACIB Brno třída mladý - Výborný 1, CAJC

!!!JUNIOR CHAMPION OF CZECH REPUBLIC!!!

24.4.2011 MVP České Budějovice  meztřída - Výborný 2, reserve CAC, reserve CACIB

15.5.2011 MVP Praha mezitřída - Výborný 1

21.5.2011 NVP Litoměřice meztřída - Výborný 2, reserve CAC

1.4.2012 Praha-Jílové CT zkoušky,získala 103 b./110 b.

Tímto se Auriga stala canisterapeutickým psem v centru Alfa :-)

2.6.2012 KO Agility Třeboň  ZOP,Dobrá 70 b./100 b.

 

  Ariel od Černé perly

  Flat coated retriever

      * 7.10.2011

7.7.2012 Alíkův Pohár- třída štěňat - VN1

7.7.2012Alíkův Pohár- Dítě a pes s vůdkyní Kristýnkou Filišteinovou(4 roky) - 2.místo

8.12.2013 Doppel CACIB WELS-třída mladý- V2 (rozhodčí: Clerc Elzbet)

23.3.2013 WT o pohár města Rakovníka-třída E-výborná, vítěz třídy E

29.3.2014 WT o pohár města Rakovníka-třída  - 5. místo

26.4.2014 WT Tábor - třída M :

28.9.2014 WT Finále Milovice - třída M -

rozhodčí : 

Stefaan Bollen (B) a Filip Bollen ( B )

hodnocení: 120132020  , vyskytla se chybka, ale zase byla jediným psem který dostal dostal od rozhodčích dvakrát nejvyšší hodnocení 20b. 

19.10.2014 WT CUP Celnice - 2.místo

Už se těšíme na letošní sezónu WT i výstav. Hurá do roku 2015 :-)

 

ROK 2015 pro nás byl velmi motivující a plný nových poznatků z řad zahraničních rozhodčí, zvláště z Anglie - Wayn Mitchell - květen 2015, který nám ukázal pro nás novou metodu výcviku trial retrieverů a hlavně do naší řady chlupáčů přibyla nová fenečka Carissima Bella od Černé perly * 2.7.2015. 

WT CUP 2015 - 11. říjen 2015 - rozhodčí - Dana Slabá, Miroslav Krejčí, tým Ariel - FCR, Abby - LR, Tedy - GR - 1. místo 

 

08.11.2015, WT Kostelní Střímelice - class M - rozhodčí Bohumil Kovář a Martin Rytíř  - obstál

 

Sezóna roku 2016 směle začala a aktuálně nás čeká trénink v Maďarsku pod vedením trenérky a FTCH rozhodčí Ritou Kököny. V květnu nás opět čeká trénink pod vedením Wayna Mitchella a samozřejmě spoustu tréninků po celé ČR a soutěží. 

 

Kontak:

    Mobil: +420 733 126 899

    E-mail: lucie.filisteinova@gmail.com

               lovingdogcompany@email.cz

2. Sandra Mikscheová

Vicepesident klubu

   Trenér

Kynologii se věnuje pasivně od mala, aktivně 4roky. Agility, dogfrisbee, dogdancing a Canisterapie.

Jak jsem se ke kynologii dostala..

Dle mé mamky jsem toužila po psovi ještě dřív, než jsem začala mluvit.  Doma se ale přesvědčit nenechali a tak jsem vyvíjela nátlak alespoň na babičku. A vyplatilo se. Na moje naléhání si babča pořídila malého černého knírače, Besinku. Vzhledem k mému věku (2roky ) si na ní moc nepamatuji, vím jen, že na rozdíl od dalších „Besinek“ měla ještě kupírovaný ocásek i ouška. Když jí bylo pět let, uštkla jí zmije do čumáčku a už se nám jí nepodařilo zachránit. Tu hroznou scénu, když umírala, si pamatuji dodnes. Další Besinka byla střeďačka ( no spíš někde mezi středním a velkým kníračem ) a žila po mém boku 12let. I když byla v mládí týraná, byla to super kámoška a dodnes má v mém srdci velké místečko ! Už tenkrát jsem měla velkou zálibu ve stavění „opičí dráhy“ a vůbec netušila, že něco jako Agility existuje. Babička zůstala kníračům věrná a dnes se u nich prohání Besina III., opět malá, černá vousatice J

Když jsem byla v 8.třídě základní školy, rodiče povolili a začalo rozhodování, jakého psíka si pořídit. Mamka chtěla něco na gauč a mazlení, táta jezevčíka. Ale já chtěla psa. Ne hračku. Psa ! Po opravdu dlouhém rozhodování a listování atlasem tam a zpět, padlo rozhodnutí a my si jeli na Velikonoce 2003 pro malé bílé klubíčko, fenku West Highland White teriéra.  Sheilla nám ukázala, že i v malém bílém klubíčku se dokáže skrývat teriér se vším všudy. Nyní je jí 9let, bydlí u rodičů a na svůj věk se rozhodně necítí J

V 15ti letech jsem se přes mohutné protesty rodičů přihlásila na střední veterinární a úspěšně složila přijímací zkoušky. Hned 1.září mi padla do oka a hned v zápětí i do lavice spolužačka Lucka,v té době ještě Hájková. Kynolog tělem i duší J

Další zlom u mě nastal, když jsem se ve „čtvrťáku“ přestěhovala z intru na byt a začala opět toužit po vlastním,pořádném psovi … Prohlížela jsem inzeráty,internet a už v té době si pohrávala s myšlenkou na borderku. Osud tomu ale chtěl jinak a do cesty mi přihrál psa mého života, 8měsíční divokou, nevychovanou kříženku Astu. První měsíce s ní byly peklem. Jediný, co ten malý satan uměl, bylo lézt po stole, bagrovat odpadky ( a následně prozvracet noc ) a otvírat dveře. A řvát. Řvát. Řvát. Já se do toho učila na maturitu, ale převýchova tohoto stvoření byla teprve tou pravou „školou života.“ Ale já věděla,že to nevzdám, že to dokážu! Po maturitě to už vypadalo nadějně, že se zvíře trochu zkrotilo. Ale přestěhovali jsme se do Prahy, přišla puberta a všechno na novo. Z nudy doma sežrala vše,na co přišla – včetně vlastních misek.

Rok se s rokem sešel a na „naší venčící“ louce se konala Voříškiáda. Pro srandu jsem tu svojí vořešici přihlásila. A tam se to zlomilo. Odnášela jsem si domů pohár za 3.místo a okouzlení z ukázek Agility.

Od té doby veškerý svůj volný čas trávím na cvičácích, závodech, výletech se stejně postiženýma lidičkami a jejich chlupáčema a dokonce jsem si splnila sen a dovezla si malou tříbarevnou bordeří kuličku, Dorotku.

A protože to všechno něco stojí, začaly si holky na sebe vydělávat , složily úspěšně zkoušky z canisterapie a chodí na přednášky do mateřských a základních škol, domovů důchodců atd.

Mezi naše koníčky patří hlavně agility, dogfrisbee, dogtrekking , základy dogdancingu ( Astička má dokonce „Déčkovou“ zkoušku ) do budoucna snad ještě přibude coursing ( Asta) ,pasení ( Dorotka ) a aby panička nezahálela , podala si přihlášku na ČZU obor kynologie.

A až se někde narodí to správný bordeří merlátko, snad se nám i smečka rozroste :-)

 

 

Vlastní :

       Asta

  kříženec NO

  * 25.6.2007

Dog's Show 2010 Nejlepší fena

Barrandovský voříšek - 3. místo

Superpes Nymburk kategorie kříženci - 1. místo

Voříškiáda Polná - 2. místo

složená zkouška z dogdancingu úroveň D1

1.4.2012 Praha-Jílové CT zkoušky,získala 103 b./110 b.

Tímto se Asta stala canisterapeutickým psem v centru Alfa :-)

 

      Dorotka

   Border Collie

     *5.6.2010

Dog's Show 2011 třída čistokrevná plemena 2.místo

Superpes Nymburk, kategorie psi bez PP- 1.místo

1.4.2012 Praha-Jílové CT zkoušky,získala 85 b./110 b.

Tímto se Dorotka stala canisterapeutickým psem v centru Alfa :-)

 

                        Sheilla

    West Higland White Terrier- Westík

Sheilla si vegetí ve svých 8 letech u rodičů:-)

Polná, pes bez PP - 1.místo

 

Kontakt:

    Mobil: 733 312 423

    E-mail: SandynkaM@seznam.cz

 

Ivana Scheinpflugová

 

 

Výcvikář

 

Vlastní:

 

 

 

 

 

Callida Dary ze Strun 

chovná fena - flat coated retriever

narozena: 7.2.2008

zdraví: DKK 0/0, DLK 0/0

výstavy: Národní vítěz, Krajský vítěz, 2x CAC, res. CAC

zkoušky: OVVR, ZOP - velmi dobrá, SZVP - II. cena 

Cygnus Argo Alebasi Jílové

pes - flat coated retriever

narozen: 17.3.2011

zdraví: DKK 0/0, DLK 0/0

výstavy: BOB, 2x BOJ, CAC, res. CAC, 3x CAJC, Krajský vítěz

zkoušky: OVVR, ZOP - výborná

Amanda Bella od Černé perly

fena - flat coated retriever

narozena: 7.10.2011

zdraví: DKK 0/0, DLK 0/0

výstavy: CAJC

Aurel Brit od Černé perly ( již za "duhovým mostem" ) 

pes - flat coated retriever

narozen: 7.10.2011

zdraví: DKK 0/0, DLK 0/0

výstavy: CAJC